Wdrożenia
By poprawić jakość i funkcjonowanie Państwa przedsiębiorstwa proponujemy kilka rozwiązań, które mogą diametralnie ułatwić i przyspieszyć pracę.
Do wdrażanych przez nas systemów należą między innymi:
- Usługi katalogowe
- Serwery plików i backupu
- Serwery pocztowe, ftp
- Serwery nazw (DNS), WWW
- Kompleksowe wdrożenia systemów/serwerów Linux do firm i instytucji - możliwość przejścia z systemów Windows na oprogramowanie Linux ( znacznie niższe koszty względem wiekszego bezpieczeństwa )
- Zdalne monitorowanie sieci
- Serwery uwierzytelniania
- Systemy portalowe (intranet, extranet)
- System obiegu dokumentów
- CMS, CRM
- System zarządzania SOHO
- Systemy dedykowane
- i wiele innych
Wdrożenie rozwiązań informatycznych można podzielić na 5 głównych etapów:
-Przygotowanie, analiza i rozpoczęcie projektu
Na tym etapie analizujemy potrzeby i wymagania klienta, czas, zasoby. Sposób realizacji, czas realizacji i cel, który chcemy osiągnąć.
-Realizacja projektu - opracowanie założeń
Na tym etapie powstaje szkielet systemu. Na bieżąco omawiamy funkcjonalność serwisu w celu zniwelowania rozbieżności.
-Implementacja i uruchomienie
Etap ten służy do zademonstrowania w pełni działającego systemu, przygotowania go do testów. Najważniejsza tutaj dla nas jest ocena i opinia użytkownika końcowego. Czy wszystko jest przejrzyste i zrozumiałe. Eliminujemy też drobne dostrzeżone błędy. Zakończeniem tego etapu jest wdrożenie i uruchomienie gotowego produktu w firmie.
-Obsługa i utrzymanie
W przypadku poprawek, awarii i pytań, służymy pomocą techniczną i wsparciem.
-Szkolenia
Na życzenie klienta prowadzimy również szkolenia odnośnie obsługi systemu, ew. jego rozwijania
i modernizowania we własnym zakresie.
Każde wdrożenie wymaga uwzględnienia interesów zamawiającego i jego możliwości pod względem technicznym, organizacyjnym i finansowym. Dlatego do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, analizując jego sytuacje i potrzeby biznesowe.
Strategie wdrażania systemu
- całościowa - polega na implementacji nowego systemu i równoczesnej rezygnacji ze starego systemu. To najwygodniejsze i najmniej kosztowne rozwiązanie, o ile wdrażany system był poprawnie wykonany. Wadą jest brak odwrotu od nowego systemu, ponieważ stary już nie istnieje. Strategia ta jest obarczona wysokim ryzykiem.
- cząstkowa - wdrażanie o mniejszym stopniu ryzyka, ale może generować większe koszty od strategii całościowej. Bezpieczne w przypadku dużych systemów informatycznych, polega na wdrażaniu po kolei części systemu. Wyróżnia się podział:
- geograficzny
- funkcjonalny
- równoległa - jednoczesne przetwarzanie danych w starym i nowym systemie. Jest to najbardziej bezpieczna strategia, ale również najdroższa. Może być konfliktogenna z uwagi na grupy pracowników pracujących na starym i nowym systemie, na ich różne wymagania.
Poprzednia strona: Outsourcing IT
Następna strona: Utrzymanie infrastruktury IT